РБ Лајпциг продолжува со добрите игри на гостувањата кај Херта Берлин. Тимот кој дебитираше во Бундеслигата во 2016 година, за четврти пат по ред триумфира,…

Баварците го отпуштија хрватскиот стратег Нико Ковач. Решението беше објавено вечерва, а причина се нестабилните и непостојани партии од почетокот на сезоната, а изгледа тешкиот…