Реал Сосиедад го изненади лидерот Атлетико Мадрид, совладувајќи го со 2:0. Главни херои на домакините беа позајмениот, од Реал Мадрид, Марин Одегард и новото засилување…

Каталонците нема да може да сметаат на Лионел Меси уште еден месец, соопштија медиумите од Каталонија. Капитенот на шпанскиот првак не тренирал денес со тимот,…

Новото засилување, Антонио Гризман се покажа во вистинско светло за каталонците во момент кога најмногу им требаше. Имено, во шпанскиот првак отсуствуваат поради повреда Лионел…