Пари Сен Жермен го позајми, до крајот на сезоната, шпанскиот напаѓач Хесе Родригес на Спортинг Лисабон. Португалците имаат опција за целосно откупување на договорот на…

Мауро Икарди пристигна во клупските канцеларии на Пари Сен Жермен, каде треба да ги потпише личните детали околу договорот и официјално да премине во францускиот…