Бразилската ѕвезда на францускиот шампион Нејмар го одигра својот прв натпревар за тимот сезонава, откако ги пропушти првите 4 натпревари поради повреда, но и трансфер…

Мауро Икарди пристигна во клупските канцеларии на Пари Сен Жермен, каде треба да ги потпише личните детали околу договорот и официјално да премине во францускиот…