Италија Франција
Икарди, Ванда Нара

Сопругата и агент на Мауро Икарди Ванда Нара призна дека е лесно да се води кариерата на нејзиниот сопруг и му честиташе на Пари Сен Жермен за трансферот на Аргентинецот. Поранешниот играч на Интер и официјално им се придружи на парижаните, откако играше на позајмица во француската престолнина.

Нара потврди дека цената што ја платиле од „Парк де Принс“ е 57 милиони евра.

“Ние му дадовме збор на ПСЖ и клубот знаеше дека сакаме да останеме. Заслугата е на тимот кој успеа да го комплетира трансферот за време на пандемијата”, изјави таа за аргентинскиот Gente. – “Секогаш кога ќе седнам да преговарам со менаџерите, знам што сака Мауро и како би сакал тоа да се случи. Знам кои клубови ги сака и кои не, какви се неговите соништа и каде сака да оди. Постојат работи за кои јас дури и не прашувам затоа што знам каков ќе биде одговорот. Добро се справуваме со работите: тој ја работи својата работа, а јас мојата. Многу е лесно да се биде агент за играч како Мауро. Не велам дека не му треба, бидејќи тој сè уште треба да се запознае со техничките проблеми, даноците, законите и сл. Лесно е да се управува кариерата на таков играч “, додаде Нара.

26-годишниот напаѓач постигна 20 гола на 31 натпревар во сите натпреварувања со тимот на францускиот шампион сезонава.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *