Видео Германија
Ерлинг Холанд, Борусија Дортмунд
E. Håland 31′
(асистент G. Reyna)
1 – 0
E. Can 47′
(асистент G. Reyna)
2 – 0
E. Håland 66′
(асистент G. Reyna)
3 – 0
F. Passlack 90’+2
(асистент E. Håland)
4 – 0

Борусија Дортмунд славеше со сигурни 4:0 против Фрајбург, со што барем на момент ќе биде на второто место во Бундеслигата, со 6 бода по 3 одиграни кола. Фрајбург е 11-ти, со 4 бода.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *