Англија Видео
Родриго, Лидс, Манчестер Сити
0 – 1 17′ R. Sterling
(асистент Ferran Torres)
Rodrigo 59′1 – 1

Лидс одигра одличен натпревар против Манчестер Сити и заслужено одигра реми, а може да жали за една стопроцентна шанса во самиот крај. Нашиот Езѓан Алиоски го одигра само првото полувреме, а на паузата беше повлечен од игра, на чие место влезе Поведа-Окампо.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *