Видео Германија
Анхелињо, Лајпциг
C. Bozdogan (автогол) 31′1 – 0
Angeliño 35′
(асистент C. Nkunku)
2 – 0
V. Orban 45’+2
(асистент M. Halstenberg)
3 – 0
M. Halstenberg (пенал) 80′4 – 0

Лајпциг со високи 4:0 ја продолжи мизеријата на Шалке 04. Тимот од Гелзенкирхен загуби на сите 3 натпревари во Бундеслигата сезонава, со вкупен биланс на голови 1:15.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *