Англија Видео
Никола Пепе, Обамејанг, Арсенал
B. Saka 61′
(асистент Bellerín)
1 – 0
N. Pépé 64′
(асистент Bellerín)
2 – 0
2 – 1 83′ D. McGoldrick
(асистент G. Baldock)

Арсенал со 2:1 го совлада Шефилд, и ја продлабочи кризата на гостинскиот тим, кој сезонава има 4 порази, на исто толку натпревари во Премиер лигата. Арсенал се изедначи на второто место со Лестер и Ливерпул – кој има и натпревар помалку, вечерва гостува кај Астон Вила од 20:15.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *