Видео Италија
Лаутаро Мартинес, Интер, Лацио
0 – 1 30′ L. Martínez
(асистент I. Perišić)
S. Milinković-Savić 55′
(асистент F. Acerbi)
1 – 1

Лацио и Интер ги поделија бодовите, играјќи 1:1 на Олимпико. Гостите од Милано барем за момент ќе бидат на втората позиција, со 8 бода по 4 одиграни кола. Лацио има неубедлив старт, со само 5 бода по 4 одиграни натпревари.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *