Англија Видео
Хари Кејн, Сон, Тотенхем
Bruno Fernandes (пенал) 2′1 – 0
1 – 1 4′ T. Ndombèlé
1 – 2 7′ Son Heung-Min
(асистент H. Kane)
1 – 3 30′ H. Kane
(асистент Son Heung-Min)
1 – 4 37′ Son Heung-Min
(асистент S. Aurier)
1 – 5 51′ S. Aurier
(асистент P. Højbjerg)
1 – 6 79′ H. Kane (пенал)

Тотенхем го збриша Манчестер Јунајтед среде “Олд Трафорд“, со високи 1:6 и му го нанесе еден од најтешките порази на тимот од Манчестер. “Црвените ѓаволи“ останаа со играч помалку во 29-та минута, откако Марсијал доби директен црвен, при резултат 1:2.

Ова е само третпат во историјата на Манчестер Јунајтед, како прима 6 гола на еден меч во Премиер лигата. И двата претходни пати беше во октомври, 1996 против Саутемптон и 2011 против Манчестер Сити.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *