Видео Италија
Милан, Тонали, Калабрија
Rafael Leão 57′
(асистент H. Çalhanoğlu)
1 – 0
T. Hernández 76′2 – 0
Rafael Leão 78′
(асистент F. Kessié)
3 – 0

Милан со три гола во второто полувреме слави рутинска победа против дебитантот во Серија А Специја. “Росонерите“ имаат одличен старт со 3 победи, од исто толку натпревари, и се на делба на првото место со Аталанта, која денес го совлада Каљари со високи 5:2.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *