Видео Германија
Роберт Левандовски, Бајерн Минхен, хет-трик
R. Lewandowski 40′1 – 0
R. Lewandowski 51′
(асистент C. Richards)
2 – 0
2 – 1 59′ J. Córdoba
(асистент Matheus Cunha)
2 – 2 71′ Matheus Cunha
(асистент K. Piątek)
R. Lewandowski 85′
(асистент T. Müller)
3 – 2
3 – 3 88′ J. Ngankam
(асистент M. Mittelstädt)
R. Lewandowski (пенал) 90’+34 – 3

Бајерн Минхен за малку не испушти победа против Херта Берлин, а главен џокер на Ханс Флик беше Роберт Левандовски со 4 гола. Полјакот го реши натпреварот со гол во судиското продолжение (90+3’). За Левандовски ова беше и јубилеен 100-ти гол на Алијанц арената.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *