Англија Видео
O. Watkins 4′
(асистент J. Grealish)
1 – 0
O. Watkins 22′
(асистент J. Grealish)
2 – 0
2 – 1 33′ Mohamed Salah
J. McGinn 35′3 – 1
O. Watkins 39′
(асистент Trézéguet)
4 – 1
R. Barkley 55′
(асистент J. Grealish)
5 – 1
5 – 2 60′ Mohamed Salah
(асистент Roberto Firmino)
J. Grealish 66′
(асистент O. Watkins)
6 – 2
J. Grealish 75′
(асистент J. McGinn)
7 – 2

Екипата на Астон Вила испиша историја победувајќи го актуелниот првак Ливерпул, со неверојатни 7:2. Имено, “црвените“ примија 7 гола за првпат по 1963 година, кога загубија со идентичен резултат од Тотенхем.

Астон Вила минатата сезона едвај се спаси од испаѓање, но сезонава има одличен старт од 3 победи во низа, и ако вака продолжи, може да се бори и за пласман во некое од Европските натпреварувања.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *