Италија
Илија Несторовски, Удинезе

Вработен во тимот на нашиот Илија Несторовски, има позитивен тест за коронавирус, објави официјално италијанскиот фудбалски клуб. Управата на тимот, потенцираше дека сите фудбалери и тренери имаат негативни тестови. Програмата за тренинг продолжува според посебните протоколи за Ковид-19, а пријателскиот меч против Порденоне, планиран за денес, нема да се одигра од безбедносни причини.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *