Видео Шпанија
Реал Мадрид, Серхио Рамос, Бензема, Валверде
0 – 1 5′ F. Valverde
(асистент K. Benzema)
Ansu Fati 8′
(асистент Jordi Alba)
1 – 1
1 – 2 63′ Sergio Ramos (пенал)
1 – 3 90′ L. Modrić
(асистент Rodrygo)

Реал Мадрид со 1:3 го доби Ел Класико на Камп Ноу. Натпреварот започна возбудливо, со два брзи гола. Гостите од Мадрид го отворија резултатот во 5-та минута, со гол на Валверде. Домаќините израмнија само 3 минути подоцна, преку Ансу Фати.

Во второто полувреме, избраниците на Зидан поведоа по вторпат, со гол на Серхио Рамос од пенал. Во 90-та минута, Лука Модриќ одлично ги измами Нето и одбраната на Барселона, при што реализираше, за конечни 1:3.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *