Видео Германија
Ерлинг Холанд, Џејдон Санчо, Борусија Дортмунд
M. Akanji 55′1 – 0
E. Haaland 61′
(асистент J. Sancho)
2 – 0
M. Hummels 78′
(асистент Raphaël Guerreiro)
3 – 0

Борусија Дортмунд со 3 гола во второто полувреме го совлада Шалке 04, со убедливи 3:0. Со тоа “милионерите“ се изедначија со Бајерн Минхен на второто место на табелата, заостанувајќи бод негатива во однос на лидерот Лајпциг (13).

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *