Видео Евро2020 Европа
Горан Пандев, Македонија, Грузија, Европско првенство
0 – 1 56′ G. Pandev
(асистент I. Nestorovski)

Горан Пандев е херојот на Македонија. Нашиот капитен го постигна единствениот гол во Грузија, со кој обезбедивме историски настап прв настап на Европско првенство.

Во првото полувреме домаќините беа за нијанса подобри, но ние игравме смирено и без грешки. Затоа, во второто полувреме ги зедовме работите во наши раце, и по само 11 минути стигнавме до водство. Триото од Серија А Елмас-Несторовски-Пандев проигра одлично, а нашиот капитен со големо чувство ја смести топката во мрежата на Лорија.

Нашата сениорска фудбалска репрезентација обезбеди деби пласман на Европското првенство, кое ќе се оддржи летото 2021 г. Ова е заслужена награда за целиот тим, а пред сè нашиот капитен Горан Пандев, кој сезонава ја продолжи професионалната кариера само поради одложеното Европско првенство. Секоја чест момци!!!

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *