Франција
Edinson-Cavani
Neymar 11′1 – 0
K. Mbappé 37′2 – 0
K. Mbappé 45′3 – 0
E. Cavani 59′4 – 0
E. Cavani 66′5 – 0
Neymar 68′6 – 0
E. Cavani 75′7 – 0
K. Mbappé 80′8 – 0
T. Meunier 83′9 – 0

Неверојатен натпревар на Паркот на принцовите во Париз, со дури 9 погодоци и 2 хет-трика.

Само пред 10 дена, ПСЖ беше поразен за првпат во домашните натпреварувања, во францускиот куп, и тоа од аутсајдерот Гингамп. Но францускиот шамшион се одмазди со неверојатни 9:0.

Единсон Кавани и Килијан Мбапе постигнаа хет-трик, а Нејмар биеше прецизно двапати. Белгискиот бек Томас Меуние ги постави конечните 9:0.

ПСЖ се први во Лига 1 со +13 во однос на второпласираниот Лил, но и 2 натпревара помалку.

Гингамп е последен на табелата и е на -3 од безбедната зона.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *