Видео Франција
nabil-fekir
0 – 1Á. Di María 7′
M. Dembélé 33′1 – 1
N. Fekir 49′2 – 1

Францускиот шампион, го претрпи првиот пораз сезонава 2:1, на гостувањето кај Олимпик Лион.

ПСЖ започнаа одличнон, со погодок уште во 7-та минута. Стрелец беше Аргентинецот Анхел ди Марија. Но работите почнаа да се менуваат во 33-та минута кога Муса Дембеле погоди за израмнување. Целосен пресврт донесе капитенот Набил Фекир од пенал во 49-тата минута.

ПСЖ и понатаму е осамен на врвот со 10 бода предност од второпласираниот Лил, и 2 натпревара помалку. Но повредата Нејмар, и вториот пораз во помалку од месец дена, го вклучија алармот кај францускиот шампион за дуелот со Манчестер Јунајтед (12 Февруари) во Лигата на шампиони.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *