Франција
Leonardo Jardim
0 – 1Gelson Martins 14′
G. Laborde 66′1 – 1
1 – 2R. Falcao 82′
A. Delort 90’+12 – 2

По првата победа со старо-новиот менаџер и новите засилувања, тимот од кнежеството игра подобро и за малку не дојде до изненадувачка победа на гостувањето кај Монпеље.

Монако имаше двапати водство, но домакините успеа исто толку пати да изедначат.

Се чини дека Монако е на добар пат да се врати во старата форма, иако е рано за сонување, но спас од испаѓање е возможна мисија и главен приоритет.

Монако со освоениот бод се искачи на 18-тото место, кое игра бараж, а има само бод помалку од безбедната зона. За потсетување, пред помалку од 2 години, Монако ја освои Лига 1 пред ПСЖ, но продажбата на најголемите ѕвезди си го направи своето.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *