Франција
gelson-martins

Тимот од кнежеството славеше втора победа, на домашен терен, против Нант со минимални 1:0.

Стрелец на единствениот погодок беше новото засилување Желсон Мартинс во 13-тата минута. Старо-новиот менаџер Леонардо Жардим забележа 2 победи и еден нерешен натпревар во новата авантура, а со тоа тимот се искачи на 16-тото место, и има +2 во однос на 18-тиот Дижон и зоната за испаѓање.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *