Свет
Лаутаро Мартинес, Аргентина
Lautaro Martínez (ас. L. Paredes) 17′1 – 0
Lautaro Martínez (ас. E. Palacios) 22′2 – 0
L. Paredes (пенал) 33′3 – 0
Lautaro Martínez 39′4 – 0

“Гаучосите” преводени од Лаутаро Мартинес ги совладаа Мексико со убедливи 4:0. Напаѓачот на Интер постигна хет-трик, а еден гол беше дело на Леандро Паредес од пенал.

Аргентина конечно стави крај на победничката Серија на Мексико. “Ацтеките” имаа серија од 11 победи по ред. “Гаучосите” може да бидат задоволни од резултатот, но пред сè од покажаната игра, особено по лошиот натпревар против Чиле, кој заврши само 0:0.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *