Опсајд Свет
Кристијано Роналдо, Јувентус, милијарда, богатство

Напаѓачот на Јувентус Кристијано Роналдо ќе стане третиот активен спортист во светот со 1 милијарда долари, соопштува Business Insider.

Пред 35-годишниот Португалец се само американскиот голфер Тајгер Вудс и американскиот боксер Флојд Мејведер.

Роналдо ќе ја помине милијардата малку подоцна годинава, поради намалувањето на платите во Јувентус како последица од кризата од коронавирусот.

Во групата спортисти-милијардери наскоро ќе се приклучи и Роџер Федерер, со што ќе стане првиот тенисер со богатство вредно милијарда долари.


Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *