Опсајд
Роналдо, Бразил, фризура

За време на карантин поради коронавирусот, многу луѓе се приморани да се грижат за својот изглед сами. во домашни услови. Таков е и случајот со едно мало дете, во дрес на Челси, кое бараше фризура како Кристијано Роналдо, а татко му го изненади со месечината од бразилскиот Роналдо.

Според видеото татко му навистина уживаше во приредената шега на сметка на синот, а на крајот изјави дека има само еден Роналдо – Бразилецот.

Драги гости, доколку не ја следите нашата фејсбук страна, а сте фудбалски љубители, Ве молиме поддржете нè и кликнете на копчињата до текстот. Ви благодариме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *