Атлетико Мадрид и Реал Мадрид одиграа доста претпазливо и токму затоа немаше погодоци на дербито во Ла Лига. "Кралевите" остануваат први на табелата со петнаесет…

Реал Сосиедад го изненади лидерот Атлетико Мадрид, совладувајќи го со 2:0. Главни херои на домакините беа позајмениот, од Реал Мадрид, Марин Одегард и новото засилување…