Англиски Евертон има интерес за крилото на Борусија Дортмунд Марио Геце. "Карамелите" ја следат внимателно ситуацијата околу 27-годишниот фудбалер и се надеваат да го донесат…

Борусија Дортмунд одигра возбудлив натпревар на гостувањето кај Келн. Домакините поведоа, но фаворитот не дозволи изненадување, со 3 гола во второто полувреме ги зеде трите…