Поранешниот менаџер на Манчестер Сити, и актуелен тренер на Вест Хем, одигра нерешено против лидерот Ливерпул и му украде огромни 2 бода. “Црвените” одиграа вторпат…

Австрискиот репрезентативец во дресот на Вест Хем, ја продолжи соработката со “чеканите”, а од клубот сè уште немаат обелоденето за колку е продолжен договорот. Арнаутовиќ…

31-годишниот Французин тренира со Чеканите послените неколку седмици и се надева дека ќе има можност за нов почеток во Премиер Лигата. Насри беше без тим…

Мануел Пелегрини, менаџерот на Чеканите, е среќен што го има Англискиот интернационалец во својот тим и се надева дека Џек ќе ги надмине проблемите со…