Англиски Евертон има интерес за крилото на Борусија Дортмунд Марио Геце. "Карамелите" ја следат внимателно ситуацијата околу 27-годишниот фудбалер и се надеваат да го донесат…

Тимот на Евертон продолжува со одличните партии. Денес слават минимална победа од 1:0 против, статистички гледано, еден од најтешките противници. Имено “карамелите” го надиграа Арсенал…