Мауро Икарди пристигна во клупските канцеларии на Пари Сен Жермен, каде треба да ги потпише личните детали околу договорот и официјално да премине во францускиот…

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчес постигнал преддоговор за трансфер во Интер, тврди "Скај Италија". Чилеанецот ги договорил личните услови со "нероазурите" и е спремен…

Слободниот агент Даниел Алвеш добил понуда од Интер, информира бразилското издание UOL Esporte. 36-годишниот фудбалер, кој утре игра во финалето на Копа Америка има понуда…

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку ги договорил личните услови со Интер. Новиот тренер на "нероазурите", Антонио Конте планира големи промени во клубот, а Белгиецот…