Новото засилување, Антонио Гризман се покажа во вистинско светло за каталонците во момент кога најмногу им требаше. Имено, во шпанскиот првак отсуствуваат поради повреда Лионел…

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде одби да ги коментира гласините за трансферот на Антоан Гризман од Атлетико Мадрид, во пресрет на дуелот меѓу лидерот Барселона…