Дефанзивецот на Манчестер Сити Ајмерик Лапорт имаше успешна операција на десното колено, соопштија од клубот. Играчот се здоби со повреда на саботниот дуел со Брајтон,…

Каталонците нема да може да сметаат на Лионел Меси уште еден месец, соопштија медиумите од Каталонија. Капитенот на шпанскиот првак не тренирал денес со тимот,…