Бразилската ѕвезда на францускиот шампион Нејмар го одигра својот прв натпревар за тимот сезонава, откако ги пропушти првите 4 натпревари поради повреда, но и трансфер…

Пари Сен Жермен го позајми, до крајот на сезоната, шпанскиот напаѓач Хесе Родригес на Спортинг Лисабон. Португалците имаат опција за целосно откупување на договорот на…

Мауро Икарди пристигна во клупските канцеларии на Пари Сен Жермен, каде треба да ги потпише личните детали околу договорот и официјално да премине во францускиот…