Манчестер Јунајтед стигна до третата победа во серија, во третиот натпревар под водство на Оле Гунар Солскјер. Погба повторно покажа дека тој знае како се…

Манчестер Јунајтед покажа вистинска доминација на гостувањето во Велс, совладувајќи ги Кардиф со високи 1-5. “Црвените ѓаволи” дојдоа до водство по само 3 минути игра,…